Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku pedagogika o specjalności opiekuńczo -wychowawcza w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunkach terapia i diagnoza pedagogiczna z elementami arteterapii oraz diagnoza i terapia integracji sensorycznej. Moje doświadczenie w pracy z dzieckiem zdobyłam przede wszystkim w szkole, pracując jako pedagog szkolny i nauczyciel przedmiotów artystycznych. Praca terapeuty i pomoc dzieciom, to moja pasja i powołanie. Stworzenie Centrum Terapii Dzieci i Młodzieży Przybij piątkę, było moim marzeniem zawodowym, które zrealizowałam po ponad 25 latach pracy w oświacie. Ukończyłam wiele szkoleń i kursów. Najważniejsze dla mnie to: Rozwiązywanie konfliktów szkolnych (mediacje rówieśnicze). Zaburzenia w funkcjonowaniu ośrodkowego układu nerwowego u dzieci z FASD, ADHD i autyzmem. Nowe media a zaburzenia zachowania u dzieci. Dialog motywujący, jako metoda motywowania do zmiany. Depresja u dzieci i młodzieży- przyczyny, diagnoza, konsekwencje. Posiadam: Certyfikat Terapeuty SI uprawniający mnie do przeprowadzania diagnozy i indywidualnej terapii integracji sensorycznej Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej SI w Warszawie. Certyfikat Trenera Myślę Pozytywnie w Instytucie Edukacji Pozytywnej w Warszawie. Certyfikat Trenera Programu Wychowawczo-Profilaktycznego „Spójrz inaczej”. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną, mamą, babcią. Interesuję się sztuką, gram na gitarze, tworzę dekoracje świąteczne, kwiatowe, lubię podróżować. W „Przybij piątce” przede wszystkim prowadzę diagnozę i terapię integracji sensorycznej, jako właściciel, czasem zarządzam i dopinam szczegóły :-)
Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (filologia polska spec. nauczycielska – studia magisterskie) oraz Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej (logopedia z elementami neurologopedii – studia podyplomowe). Ukończyłam kurs dający uprawnienia terapeuty Terapii ręki, a także studia podyplomowe na kierunku: edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. Doświadczenie w pracy terapeutycznej z dziećmi oraz dorosłymi zaczęłam zdobywać w czasie studiów podyplomowych, prowadząc zajęcia w ramach praktyk logopedycznych w Tychach. Po ukończeniu studiów podjęłam pracę logopedy w Zespole Szkół Samorządowych w Zagórniku – pracując w szkole oraz w przedszkolu. Obecnie jestem nauczycielką języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Andrychowie. Od kwietnia 2022 r. pracuję jako logopeda w Centrum Terapii Dzieci i Młodzieży „Przybij Piątkę” w Andrychowie. Prowadzenie zajęć logopedycznych jest moją pasją i spełnieniem marzeń. Wyzwania, które pojawiają się podczas pracy, motywują mnie do ciągłego rozwoju. Dlatego wciąż poszukuję nowych i właściwie dobranych do młodego człowieka metod nauczania oraz prowadzenia terapii. Wzięłam udział w wielu szkoleniach, najważniejsze z nich to: Diagnoza i terapia zaburzeń wymowy u dzieci szkolnych. Postępowanie terapeutyczne wobec dziecka z autyzmem. Efektywne metody terapii rotacyzmu. Dziecko z mutyzmem wybiórczym. Znaki manualne i symbole MAKATON. Programowanie terapii osób dorosłych z zaburzeniami mowy i języka. Trudne i niepożądane zachowania dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Czy to autyzm — różnicowanie zaburzeń. III żywiecka konferencja logopedyczna — słowa uwięzione w myślach. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą najcudowniejszej dziewczynki na świecie. Poza tym – zwolenniczką pozytywnego myślenia, wg powiedzenia: żyć pełnią życia i wyssać z niego całą kwintesencję
Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku filologia polska ze specjalnością logopedyczną w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, studia podyplomowe na kierunkach terapia integracji sensorycznej oraz zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Moja dotychczasowa praca zawodowa związana jest z przedszkolem, gdzie pracuje jako nauczyciel. Dzięki temu mam możliwość obserwowania dzieci na różnych etapach ich rozwoju. Wiedzę tę wykorzystuje podczas diagnozy i terapii integracji sensorycznej. Moim celem w pracy z dziećmi jest rozwijanie ich potencjału oraz szukanie przyczyn i sposobów na radzenie sobie z trudnościami, z którymi mierzą się na co dzień. Cenię sobie współpracę z rodzicami, którzy są największym źródłem wiedzy o dziecku. Na moich zajęciach nadrzędnym celem jest nawiązanie dobrego kontaktu z dzieckiem, stworzenie pozytywnej atmosfery i poczucia bezpieczeństwa, co daje najlepsze warunki do podejmowania nowych wyzwań. Jestem certyfikowanym trenerem Smyko-multisensoryki, ukończyłam kursy z zakresu diagnozy i terapii SI małego dziecka, diagnozy procesów integracji sensorycznej oraz planowania terapii w integracji sensorycznej. Wzięłam także udział w konferencji i szkoleniach związanych z tematyką zaburzeń ze spektrum autyzmu. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną. Wolny czas najchętniej spędzam z bliskimi na wycieczkach rowerowych, wędrówkach górskich lub podróżach.
Od zawsze interesowała mnie pomoc terapeutyczna dzieciom i ich rodzicom. Od czasów ukończenia studiów psychologiczno -pedagogicznych w Krakowie (1978 rok) systematycznie poszerzam swoje umiejętności w tej dziedzinie poprzez udział w licznych szkoleniach, warsztatach, kursach, konferencjach. Ukończyłam Specjalne Studium Socjoterapii I i II stopnia. Systemową Konsultację Rodzin/Wychowanie bez porażek wg. T. Gordona. Szkołę dla rodziców, czyli jak mówić do dzieci, żeby nas słuchały, jak słuchać, żeby do nas mówiły. Logo-terapeutyczną szkołę pomagania. Terapię dzieci z zaburzeniami lękowymi. Główne doświadczenie zawodowe nabierałam w długoletniej pracy w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Andrychowie, a także w wielu innych miejscach, gdzie pomagałam dzieciom, rodzicom, a także nauczycielom i wychowawcom. Aktualnie specjalizuję się w pracy z dzieckiem lękowym, zagubionym, nadpobudliwym, które sprawia trudności wychowawcze. Pomagam dzieciom, młodzieży i rodzinie w trudnych sytuacjach życiowych (rozwód, choroba, śmierć bliskiej osoby, osamotnienie) poprzez doskonalenie umiejętności wychowawczych rodziców.
Ukończyłam studia magisterskie z zakresu pedagogiki socjalnej i opiekuńczo-wychowawczej oraz studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki, logopedii, a także edukacji wczesnoszkolnej, surdopedagogiki i tyflopedagogiki. Nieustannie pogłębiam swoją wiedzę poprzez udział w różnego rodzaju szkoleniach i konferencjach. Jestem nauczycielem dyplomowanym pracującym w Zespole Szkół Samorządowych w Rzykach jako wychowawca klas 1-3 oraz logopeda. Prowadzę zajęcia rewalidacyjne dla dzieci z zaburzeniami wzroku, słuchu, niepełnosprawnością intelektualną i afazją. Każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne, dlatego w swojej pracy za cel stawiam sobie poznanie indywidualnych potrzeb każdego wychowanka. Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości. Każdy sukces, każde powodzenie i każdy uśmiech dzieci, jest dla mnie największą nagrodą. W relacji z rodzicami stawiam na współpracę – wspólnie poszukujemy sposobów i najlepszych rozwiązań, które pozwolą pomóc dziecku w prawidłowym funkcjonowaniu. Prywatnie mężatka i mama 11 latki. Podróże z najbliższymi są dla mnie odskocznią od codziennych trosk i problemów.
Jestem absolwentką Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku psychologia w specjalizacji: psychologia kliniczno-sądowa. Oprócz tego zrealizowałam studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego oraz edukacji, rewalidacji i wspomagania osób z autyzmem i zespołem Aspergera. W 2021 r. odbyłam staż w niepublicznym przedszkolu z oddziałem integracyjnym, gdzie prowadziłam indywidualne zajęcia z dziećmi niepełnosprawnymi. Obecnie pracuję w I LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Andrychowie na stanowisku psychologa szkolnego. W 2024 r. rozpoczęłam szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie poznawczo-behawioralnym. Aktualnie prowadzę poradnictwo psychologiczne i konsultacje z młodzieżą oraz rodzicami. Wspieram w obszarach samorozwoju, pewności siebie, samoakceptacji, dążenia do celu, motywacji, a także pomagam rozpoznać trudności w funkcjonowaniu i zachowaniu dzieci. Pracuję z młodzieżą borykającą się z zaburzeniami depresyjnymi, lękowymi, w spektrum autyzmu i Zespołem Aspergera. Pomagam radzić sobie z trudnymi emocjami, stresem i sytuacjami kryzysowymi. Prywatnie uwielbiam podróżować i poznawać nowe miejsca. Jestem otwarta i pełna pozytywnej energii. Praca z ludźmi daje mi wiele satysfakcji i motywacji. Ważnym elementem mojej osobowości jest niepełnosprawność wzrokowa, która towarzyszy mi od urodzenia. Jednak nie powstrzymuje mnie ona przed wytrwałym dążeniem do celu i rozwijaniem siebie.
Ukończyłam studia z pedagogiki resocjalizacyjnej oraz pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Przez kilkanaście lat pracowałam jako nauczyciel wychowania przedszkolnego. Praca z dziećmi od początku sprawiała mi ogromną radość i poczucie, że robię to co lubię. Chciałam jednak dalej się rozwijać, w związku z tym ukończyłam studia podyplomowe na kierunku: Edukacja i terapia dzieci oraz dorosłych z ASD. Obecnie realizuję się jako nauczyciel współorganizujący w ZSS w Sułkowicach-Bolęcinie. Wciąż poszerzam swoją wiedzę, biorąc udział w szkoleniach, konferencjach i warsztatach. Ukończyłam m.in cykl szkoleniowy "Emocje, relacje i pasje osób ze spektrum autyzmu", "Kompetencje kluczowe w wychowaniu przedszkolnym i edukacji wczesnoszkolnej" , "Warsztaty terapeutyczno- muzyczne dla nauczycieli". Obecnie rozpoczynam kurs na certyfikowanego trenera TUS (Trening Umiejętności Społecznych).Mam to szczęście, że moja praca to jednocześnie moja pasja, dostarcza mi mnóstwo satysfakcji i energii do działania, a największą radość daje uśmiech dziecka. Hobbistycznie piszę wiersze i bajki dla dzieci, które również wykorzystuję podczas zajęć dydaktycznych. Prywatnie jestem mamą Ninki- żywiołowej siedmiolatki na której „testuję” swoje pomysły. W wolnych chwilach najbardziej relaksuję się czytając książki.
Ukończyłam studia na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie: Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne, oraz studia podyplomowe z logopedii i terapii pedagogicznej. Pracuję w Przedszkolu nr 4 w Andrychowie na stanowisku wicedyrektora i logopedy, oraz w Przedszkolu nr 5 na stanowisku logopedy.
Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję i chęć rozwoju. Nieustannie doskonalę swój warsztat pracy poprzez uczestniczenie w licznych kursach i szkoleniach doskonalących, z zakresu diagnozy logopedycznej i metod terapeutycznych. Najważniejsze z nich to: „Terapia ręki”, „Rozwijanie komunikacji dzieci ze spektrum autyzmu”, „Terapia miofunkcjonalna w praktyce”, „Moje dziecko nie mówi” i wiele innych.
Pracuję w “Przybij Piątkę” od marca 2024 r. i jest to dla mnie ogromne wyróżnienie. Dziękuję za zaufanie mojej wspaniałej szefowej oraz wszystkim rodzicom, których dzieci mam lub miałam pod swoją terapeutyczną opieką.
Prywatnie miłośniczka zwierząt, zdrowego stylu życia, szczęśliwa i dumna mama 4 synów.